12033AB250 STD Engine Piston Rings Kit Fits for 1999-2006 Subaru Impreza Legacy Outback Forester Baja 2.5L EJ25 SOHC 99.50mm Bore
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
18
quantity
Product details
Category
  • OE/OEM Part Number: 12033AB250, 2C5140, S99514, PR715, 12033AB010, 12033AB250
  • Specifications: STD size with 99.50mm bore diameter; includes 1st ring (1.20mm), 2nd ring (1.20mm), and oil ring (2.50mm) for factory-compatible performance